GENEL BAŞKAN`DAN SÜLEYMAN SOYLU`YA: YAPTIKLARINIZLA ANILACAKSINIZ !

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, twitter hesabından yaptığı açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenerek, güvenceli çalışma hayatının ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar ile ilgili uyarıda bulundu.

Genel Başkan İsmail Koncuk şunları söyledi:

“Sayın Süleyman Soylu, Özel istihdam büroları, kamuda, amele pazarı yaratmaktan farklı değildir. Esas olan kadrolu, güvenceli çalışmadır.

Biz 4 B, 4 C, vekil ebe, imam, taşeronluk vb.. kalksın diye uğraşırken Hükümet esnek, part time çalışma modelini getirmek istiyor. Amaç kar mı?

Bu ülkenin işsiz evlatlarını özel istihdam bürolarına yem etmek, esnek, part time çalışmaya zorlamak, tek kelime ile insanı yok saymaktır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn Soylu'ya tavsiyem, sizden önce hiç bir bakanın alet olmadığı, güvenceli çalışma hayatının ortadan kaldırılmasına ortak olmayın.

Sayın Soylu, bugün 4/C, 4/B liler, vekil ebe, hemşire,imamlar, İHS'liler kendilerine bu çalışma yöntemini layık görenleri hayırla anmamaktadır.

Sayın Soylu bakanlık makamı cazip de olsa, geçicidir, önemli olan gelecekte hayırla anılmaktır.Bu makamlarda yaptıklarınızla anılacaksınız”