ASIL KATLEDİLEN MİLLETİMİZİN HUZUR, GÜVEN İÇİNDE YAŞAMA VE EGEMENLİK HAKKIDIR!

KONCUK: ASIL KATLEDİLEN MİLLETİMİZİN HUZUR, GÜVEN İÇİNDE YAŞAMA VE EGEMENLİK HAKKIDIR!

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, bir kısım akademisyenin imzaladığı bildiriye ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden değerlendirmelerde bulundu.

"O bildiriyi kökten reddediyoruz" diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, "Ülkemizin tek bir çakıl taşından dahi vazgeçmeyeceğimizi herkes bilsin" dedi. 

Genel Başkan İsmail Koncuk değerlendirmesinde şu satırlara yer verdi;

Adı çözüm süreci olan, gerçekte PKK 'ya can suyu projesini hiç desteklemedik, çekincelerimizi her ortamda ifade ettik, sözde akil adam olmamız için yapılan teklifi de, tereddütsüz reddettik.

Şuan yaşadıklarımız ne kadar haklı olduğumuzu çok net ortaya koymaktadır. Camia olarak ihanetin asla bir parçası olmadığımız için yüreğimiz rahat, alnımız ak Allah'a şükür.

Şuan yaşadıklarımız ise ülkemize, egemenlik hakkımıza yönelik bir saldırıdır. Sözde çözüm sürecinde bize ve ülkemize yaşatılanlara karşı söz hakkımız saklıdır. Bu konuda her türlü eleştiri yapma hakkı , sadece, bu ihanetin hiç bir şekilde tarafı olmayan camiamıza aittir.

Ülkemizin bir çok yerinde yaşanan ve egemenlik hakkımıza yönelik açık saldırı karşısında ise yerimiz ve tarafımız şüphesiz, ülkemiz ve milletimizin yanıdır. Böyle bir ortamda güvenlik güçlerimizin verdiği cansiperane mücadeleyi görmezden gelen ve bu haklı mücadeleyi, sözde bir takım değerlere sığınarak, lekelemeye çalışan, bir kısım akademisyenin imzaladığı bildiriyi kökten reddediyoruz.

Kime veya neye hizmet ettiği belli olan bu imza kampanyasını kınıyorum. Emin olun, bugün bu bildiriye imza atanların büyük kısmı, dün sözde çözüm sürecinin de yılmaz taraftarı olanlardır.

Buna karşılık, yakın zamanda bir imza kampanyası ile, güvenlik güçlerimizin haklı mücadelesinde yanlarında olduğumuzu, ülkemizin tek bir çakıl taşından dahi vazgeçmeyeceğimizi, bu coğrafyanın her parçası ile bize ait olduğunu, güvenlik güçlerimiz tarafından, şehitler vermek pahasına yapılan mücadelenin, bir katliam değil, hem milletimizin hayat hakkını, etnik köken ayrımı yapmaksızın, topyekun olarak korumak hem de egemenlik hakkımızdan vazgeçmeyeceğimizi ilan etmek olduğunu bir defa daha vurgulayacağız.

Kamuoyuna duyurulur

İsmail Koncuk 
Genel Başkan