KONCUK: ARTIK HESAP SORMA SIRASI SİZDEDİR!

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Twitter hesabı üzerinden kamu çalışanlarından ataması yapılmayan öğretmenlere, İİBF mezunlarından 4-C’lilere kadar çalışma hayatı içerisinde yer alan ve problem yaşayan tüm kesimlere seslendi.

Türkiye Kamu-Sen’in sorun yaşayan tüm kesimler için meydanlara indiğini, söylemler ortaya koyduğunu ifade eden Genel Başkan İsmail Koncuk, “Sizi aldatanları yarı yolda bırakanları unutmayın” dedi.

Yapılanlara karşı boyun büktükçe yaşanan haksızlıkların artacağının altını çizen Genel Başkan Koncuk, “Artık hesap sorma sırası sizdedir” dedi.

Genel Başkan İsmail Koncuk, Twitter hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmede şu görüşlere yer verdi;

Siz istediniz, biz Türkiye Kamu Sen olarak dile getirdik. Eylemse eylem, söylemse söylem ortaya koyduk. Sizi duymayanlar, aldatanlar kim?

Ne zaman yanınızda olmadık ki? Toplu sözleşmede sizi aldatanlar, yarı yolda bırakanlar kimler?4-C'liyi aldatanlar kimdir?

Disiplin affını unutan, dikkate almayanlar kim? Disiplin affı için para mı gerekiyor? Yoksa, AKP biz ceza verdik, neden kaldıralım mı diyor?

Stajyerleri tehdit eden, bu ucube stajyerlik kanununu çıkaran kim? Stajyerlerin dertleri ile dertlenenler kim? Dostu düşmanı görmek lazım.

Ucube yönetici atama sistemini icat edenler kimler? Yargı kararlarını uygulamayan, hukuku iğdiş eden kim? Susan kim, karşı duran kim?

Bütün bu ve benzeri rezillikler, hak gaspları yaşanırken, seyredenler, teslim olanlar kim? Boyun büktükçe yaşanan haksızlıklar artacaktır.

Yargıya güven kaldı mı? Konuşmaya, haksızlığa dur demeye sıra geldiğinde endişe duyuyor muyuz? O halde kim bu ülkeyi ve bizi bu hale getirdi?

Çok eylem yaptık, çok söz söyledik, muhataplarımızı çok uyardık. Duymak istemediler. Şimdi hesap sorma sırası bizde. En büyük eylemi yapalım.

İşsiz öğretmeni, 430 bin İİBF'liyi, 4 C, 4B'liyi, üniversiteli işçiyi, ön lisans mezunlarını, memuru, emekliyi unutanlar KORKU DAĞLARI BEKLER!