YÜZ BİNLER HEP BİR AĞIZDAN

Aralarında konfederasyonumuz Türkiye Kamu-Sen’in de bulunduğu 14 Sivil Toplum Kuruluşunun öncülük ettiği ve 200’ü aşkın STK’nın destek verdiği “TERÖRE HAYIR, KARDEŞLİĞE EVET” yürüyüşü başkent Ankara’da gerçekleştirildi.

Son dönemde yaşanan terör olaylarını protesto etmek amacıyla Ankara Sıhhiye meydanında toplanan yüzbinler, ellerindeki Türk bayraklarıyla adeta teröre meydan okurken, yürüyüş boyunca kardeşlik ve sağduyu mesajları verildi.

Ankara’da görev yapan konfederasyonumuza bağlı kamu çalışanları da öğleden sonra iş bırakarak yürüyüşe destek vermek için alanda toplandı.

Sıhhiye meydanından başlayan yürüyüş Ulus’ta bulunan 1. Meclis önünde sonlanırken, yüz binler hep bir ağızdan “Ne Mutlu, Türküm Diyene, Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganlarıyla ve çaldıkları düdüklerle Ankara’yı inletti.

Yüzbinler şehitlerine ve kardeşliklerine sahip çıktıklarını bir kez daha ilan ederken, bin yıllık kardeşliğimizin de hiçbir güç tarafından bozulamayacağını dosta düşmana bir kez daha haykırdı.

Yürüyüş güzergahı boyunca işyerleri ve evlerinin balkonlarından Türk bayraklarını sallayan vatandaşlarımız büyük yürüyüşe destek verdi.

Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı kurucu Meclis’e akın eden yüzbinler, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizin aziz ruhları için saygı duruşunda bulunurken, ardından İstiklal Marşı büyük bir coşku ile hep bir ağızdan seslendirildi.

“Teröre hayır, kardeşliğe evet” diyen yüzbinler, tarihi kurucu Meclis binası önünde,  Cumhuriyetin temel ilkelerine, birliğe, beraberliğe, kardeşliğimize ve üniter yapımıza sahip çıkmak için ant içtiler.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Sivil Toplum Kuruluşları adına yaptığı konuşmanın ardından eylem sona erdi.