ANKARA`YI KIRMIZI BEYAZA BOYADIK

Türkiye’yi sokaklara döken şehit haberlerine tepkiler çığ gibi büyürken dün Cebeci’de vatandaşlara Türk bayrağı dağıtan Türkiye Kamu-Sen, bugünde Kızılay meydanında Ankaralılarla buluştu.

Kızılay Güvenpark’ta toplanan sendikalarımızın Genel Başkanları, Genel Merkez Yöneticileri, Şube Başkanları ve üyelerimiz on binlerce Türk bayrağı ve Türkiye Kamu-Sen’in Cumartesi günü Kızılay meydanında yapacağı mitingine davet metninin yer aldığı ilanı dağıttı.

Bayrak dağıtımı öncesi tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapılırken, ardından büyük bir coşku ve heyecanla İstiklal Marşı okundu.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı esnasında çok sayıda vatandaşımız  göz yaşlarına hakim olamadı.

Binlerce vatandaşımız alkışlar ve sloganlar ile terörü ve teröristi lanetlerken, araçları ile geçen vatandaşlarımız da kornalarını çalarak eylemimize destek verdi.

Görevlilerimiz tarafından on binlerce Türk bayrağı ve ilan Kızılay meydanının dört bir tarafında vatandaşlarımıza dağıtılırken, Ankaralılar teröre hep bir ağızdan lanet okudu.

Türkiye Kamu-Sen’in dağıttığı on binlerce bayrağın ardından Kızılay meydanı tam anlamıyla kırmızı beyaza büründü.

Bayrak dağıtımının ardından Ankaralılar, 12 Eylül Cumartesi günü saat 17:00’da Türkiye Kamu-Sen’in yine Kızılay meydanında düzenleyeceği “Teröre Lanet” mitinginde buluşmak üzere alandan ayrıldılar.