GENEL BAŞKAN KONCUK, BAŞBAKANLIK MÜSTEŞARI İLE 3 YIL KESİNTİSİZ PROBLEMİNİ KONUŞTU

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, tüm memurları yakından ilgilendiren Çerçeve Yönetmelikle ilgili Başbakanlık Müsteşarı Kemal Mağdenoğlu ile yaptığı telefon görüşmesine ilişkin bilgileri Facebook hesabından duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, seçim meydanlarında bu konuda verilen vaatlerin bir an önce yerine getirilmesini beklediklerini ifade eden Genel Başkan İsmail Koncuk, milyonlarca memurun bu konuda atılacak adımı beklediğini kaydetmişti.

Bu noktada önceki gün Başbakanlık Müsteşarı Kemal Mağdenoğlu ile bir telefon görüşmesi yapan Koncuk, edindiği bilgileri takipçileriyle paylaştı. Koncuk açıklamasında;

“Başbakanlık Müsteşarı Sayın Kemal Mağdenoğlu ile telefonda 3 yıl kesintisiz problemini konuştum. Düzenlemenin son iki yılda kesintili 360 gün olması gerektiğini, ayrıca tayin istenilen yerde ifadesinin kaldırılması gerektiğini söyledim.

Sayın Müsteşar çalışmaların sürdüğünü, yakında çalışmanın biteceğini söyledi. Talebimizin yerine getirilmesinin binlerce insanın memnun olması sonucunu doğuracağını ifade ettim. İnşallah hayırlı olur.” sözleriyle özetledi.