Türk Eğitim-Sen olarak, Bakanlığa yazdığımız 03.05.2016 tarih ve 389 sayılı yazıda, 06.12.2015 tarihinde yapılan memur ve şef kadrolarına atanmak üzere görevde yükselme sınavına katılıp, sınavda başarılı oldukları halde puan yetersizliği nedeniyle ataması yapılmayanların ve münhal durumda kalan kadroların bulunduğu belirtilerek, görevde yükselme sınavını kazanan ancak ataması yapılmayan personele yeni bir başvuru imkanı sağlanması hususunda talepte bulunmuştuk.
Talebimize gelen cevabi yazıda, Bakanlık personeline yönelik olarak 06.12.2015 tarihinde gerçekleştirilen görevde yükselme sınavına katılan 70 ve üzeri puan alan adayların atamalarının 01.03.2016 tarihinde gerçekleştirildiği, atamalara ilişkin minimum puanların 08.03.2016 tarihinde yayınladığı ve buna ilişkin sürecin tamamlandığı belirtilerek; görevde yükselme sınavı sonucu ek bir tercih süreci yapılması durumunda Valiliklere ve kamuoyuna duyuru yapılacağı belirtilmiştir.
İlgili yazımız için tıklayınız