Milli Eğitim Bakanlığı’nda yapılan Kurum İdari Kurulu Nisan 2007 tarihli toplantıda; yardımcı hizmetler sınıfındaki (hizmetli, aşçı, teknisyen yardımcısı, bekçi, dağıtıcı, kaloriferci) personel için görevde yükselme sınavı çalışmalarına başlanılması kararı alınmıştı. Alınan kararın uygulanması için bakanlıkla sürekli görüşmeler yaptık. En son olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının biran önce yapılması teklinde bulunduk.
Milli Eğitim Bakanlığı 17.09.2009 tarihli cevabi yazıda; Milli Eğitim Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği yönetmeliği gereğince Bakanlıkta yardımcı hizmetler sınıfındaki (hizmetli, aşçı, teknisyen yardımcısı, bekçi, dağıtıcı, kaloriferci) personelin memur kadrosuna atanmasına ilişkin sınıf ve unvan değişikliğine yönelik yeni bir görevde yükselme çalışmasının planlandığını, konuya ilişkin duyurunun yakında yapılacağını bildirmiştir. Bu açıklama sevindirici bir haberdir. Türk Eğitim-Sen olarak Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının biran önce yapılmasının takipçisi olacağız.