Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan ve Genel Merkez Yöneticileri Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’yi ziyaret ederek eğitim çalışanlarının sorunları ve beklentileri hakkında sendikamızın hazırladığı raporu takdim etti.
Genel Başkanımız Talip Geylan, Öğrenci Andı konusunda ortaya koyduğu milli duruştan dolayı Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’ye teşekkürlerini ifade etti.
Genel Başkan Geylan, çalışma hayatının birçok sorunu olduğunu vurgulayarak şunları ifade etti: “Eğitim çalışanların sorunları ve beklentileri hakkında hazırladığımız rapor için desteklerinizi bekliyorum. Ek gösterge oranlarının iyileştirilmesinin bir an önce hayata geçirilmesi, kamuda mülakat uygulamasının ve sözleşmeli öğretmenliğin kaldırılması, yardımcı hizmetler sınıfında çalışanların görev tanımlarının ve görevde yükselme sınavlarının vakit geçirilmeden yapılması gerektiğini bildirdi. Geylan, “Bu konularda TBMM’de müjdeli haberler bekliyoruz” dedi.
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ise, Türkiye’nin ve kamu çalışanlarının sorunlarını bildiklerini ve yakından takip ettiklerini söyleyerek; gereken desteği bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da vereceklerini belirtti. Türk Eğitim Sen’in eğitim hayatında çok önemli bir kuruluş olduğunun altını çizen Destici, sendikaların görüş ve önerilerini dikkate alacaklarını ifade etti.