Genel Başkan Yardımcıları M. Yaşar Şahindoğan ile Fuat Yiğit 14-16 Kasım’da Sinop ve Kastamonu, Şubelerinin düzenlediği istişare toplantılarına katıldılar. Programlarda Kastamonu Şube Başkanı Nedim Afacan, Sinop Şube Başkanı Turgay Şen, şube yönetim kurulu üyeleri, ilçe temsilcileri ve çok sayıda eğitim çalışanı hazır bulundu.
Genel Başkan Yardımcıları M. Yaşar Şahindoğan ve Fuat Yiğit yaptıkları konuşmalarda eğitim çalışanlarının Güncel konuların konuşulduğu toplantıda, Öğrenci Andı, mülakat uygulaması, sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması, yönetici atamalarında yaşanan haksızlıklar, öğretmen atama sayısını artırılması konuları değerlendirildi.
Kastamonu ve Sinop Şube ziyaretinin yanı sıra ilçe ziyaretleri yapıldı. Genel Başkan Yardımcıları bu ziyaretlerde eğitim çalışanlarının sorunlarını dinledi, çözüm önerileri hakkında fikir alış verişinde bulundular.
Genel Başkan Yardımcıları 22-24 Kasım tarihinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti, İstanbul 9 No’lu Şube’nin düzenlediği Öğretmenler Günü etkinliğine katıldı. Şahindoğan ve Yiğit, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü meslektaşları ile kutlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.