Türk Eğitim Sen Antalya 2 No’lu Şubeye bağlı Akseki ilçe temsilciliği tarafından, ilçede çalışırken tayini çıkan ve aralarında ilçe temsilcisi Cemil ÖZKAYA’nın da bulunduğu üyeler için veda yemeği düzenlendi. 17.06.2010 günü Akseki Ömer Duruk tesislerinde yapılan yemeğe Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Genel Sekreter Musa AKKAŞ, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri M.Yaşar ŞAHİNDOĞAN ve Antalya 2 No’lu Şube Başkanı Fethi KURT da katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, 350 milyonluk Türk dünyasının tüm dünyada etkin bir güç haline gelebilmesine katkı sunmak amacıyla kurulan Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği (UAESEB) İstişare Toplantısı için Antalya’da bulunduklarını söyleyerek, Akseki İlçe Temsilciliğinin düzenlediği bu yemekli toplantıda da olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.
KONCUK, şube faaliyet alanında gösterdikleri gayret ve yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı Antalya 2 No’lu Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine, İlçe ve İşyeri Temsilcilerine teşekkür etti.
KONCUK, konuşmasında sendikacılığın dayanışma olduğunu, bireylerin güç birliği yapma istek ve mecburiyetinden doğduğunu ifade ederek, Türk Eğitim Sen olarak tüm eğitim çalışanlarının problemlerinin çözümü için, yetkili sendika olarak kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceklerini kaydetti.
Genel Başkan KONCUK, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yapılmak istenen değişiklikler konusunda ise; 657 sayılı DMK’da değişiklik yapılması gerekliliğine inandıklarını, ancak bu değişiklikler yapılırken, çalışanları temsilen sendikalardan da görüş alınması gerektiğini söyledi. KONCUK, hükümetin devlet memurlarına verilen sicil cezalarının artırılması, özel sektörden hiçbir şart aranmadan kamuya üst düzey personel geçişine imkân verilmesi ve bu kişilerin özel sektörde geçirdikleri hizmet sürelerini memuriyette geçmiş gibi sayılması şeklindeki değişikliklere ise karşı olduklarını belirtti.
Yemeğin sonunda Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Genel Sekreter Musa AKKAŞ, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Mehmet Yaşar ŞAHİNDOĞAN ve Antalya 2 No’lu Şube başkanı Fethi KURT tarafından sendikal çalışmalara katkı sağlayan üyelere teşekkür belgesi verildi.