Çumra Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 26.11.1992 tarih ve 21417 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliğini dayanak göstererek, 24 Kasım Öğretmenler Günü Programı yayınlamış ve program Öğretmenler Günü İlçe Kutlama Kurulu tarafından imzalanmıştır.
İlgili programın “Görevlendirme” başlıklı kısmının 9. Maddesinde, “Yemek masrafları Eğitim Bir Sen tarafından karşılanmıştır.” denilmektedir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün tüm sivil toplum kuruluşlarına ve üyelerine eşit seviyede yaklaşması ve tarafsız olması gerekirken, belirli bir sendikanın reklamını yapmak amacıyla isminin öğretmenler günü kutlama programında yer alması oldukça düşündürücüdür. Kamu Kurumlarının görevleri arasında “sendika reklamı yapmak” yoktur.
Bu uygulama ile aleni tarafgirlik yapan ve tüm sendikalara eşit mesafede olunması gerektiğini unutan bu sözde yöneticileri uyarıyoruz. Kamu kuruluşları babanızın çiftliği değildir.
İlgili program için tıklayınız