Artvin ili Borçka Anadolu Lisesinde meslek dersleri öğretmeni olarak görev yapan ve aynı zamanda Borçka Cumhuriyet İlköğretim Okulunda müdür vekilliği ile beraber İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne de şube müdürü olarak görevlendirilen Hayrettin Kahya isimli şahsın bu görevlerin hepsine birden ne şekilde ve niçin görevlendirildiğini sorduğumuz yazımıza cevap gelmiştir. Borçka Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün cevabi yazısında görevlendirmelerle ilgili tarafımıza bir dizi gerekçe sunulmuştur. Bu görevlendirme işlemleri ve gerekçelerine dair takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.