03.10.2008 tarihinde Hakkari ili Şemdinli ilçesi Aktütün karakolunda bizlerin bekası için şehit olan 17 kahraman Mehmetçiğimizin acıları daha yüreğimizde dururken,Yine PKK terör örgütünün eli kanlı köpekleri Diyarbakır ilimizde Polis aracına düzenledikleri saldırı sonucu 5 kişi şehit olmuş ve 19 kişide yaralanmıştır.
Yüce Türk milleti sıkıntılı günler yaşamakta ve Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan Türk vatandaşları başta olmak üzere; Siyasi partiler, Sivil toplum örgütleri v.b kuruluşlar Tarih karşısında bir sınavla karşı karşıyadırlar. Muhakkak ki Tarihi dün yazanlar toplum karşısında oynadıkları role göre toplumda yerlerini almışlardır. Tarihte vatan hainleri hiçbir zaman kendilerine yer bulamamış. Bu ülke için canını veren Kahramanlar aziz Türk milletinin gönlünde sonsuza kadar yaşayacaklardır.
Kamudan Haber sitesi olarak Türk Eğitim Sendikasına teşekkür ederiz,Hiçbir menfaat ve kaygı gözetmeden Bölücülüğe karşı Kızılay meydanında bütün yönetim kurulu üyeleriyle beraber tek vücut halinde Teröre karşı vatanını milletini seven bölücü olmayan bütün kamu çalışanlarının sesi olmuştur.
İHANETE MERHAMETTE İHANETTİR!
Evet bu sözlerle sayın genel başkan İsmail KONCUK aslında durumun vahametini özetlemiş ve bir çok kesime de anlayacakları dilde mesaj göndermiştir. Bu ülkede teröre karşı eylem yapan neden sadece Türk Eğitim Sendir.Bu ülke için canları veren Mehmetçiklerimiz sadece Türk Eğitim Sen üyelerinin can güvenliğini sağlamak için mi asker idiler ve sadece Türk Eğitim Sen üyeleri için mi can verdiler.Neden diğer sendikalar sus pus oldular Roj tv ye açıklama yapma cüretini gösteren sendika yetkililerinin bu konuda söylecekleri sözleri yok mu? Yine her konuda basına demeç veren sloganı Tam Bağımsızlık olan sendika yetkilileri acaba doğu ve güneydoğu bölgelerindeki üye kaygısı yönünden mi basın önünde açıklama yapmayıp sadece bir yazı ile olayı geçiştiriyorlar. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı söylediği sözler ile duygularımıza tercuman olmuştur ‘İhanete merhamet edenlerde İhanet içerisindedir’.Orta oyunu oynayarak herkese mavi boncuk dağıtarak topluma şirin gözükmeye çalışanlar tarih önünde ebetteki hesap vereceklerdir.Bugün deve kuşu gibi başını kuma sokup saklanmaya çalışanlar unutmamalıdır ki deve kuşları saklandıklarını zannederler ama başı hariç bütün uzuvları apaçık ortada kalır.Yüce Türk milleti kimsenin şüphesi olmasın ki bu deve kuşlarını yargılayacaktır.
Kamudan Haber sitesi olarak ülkesi ve milletinin bütünlüğü için hiçbir menfaat gözetmeden eğitim çalışanlarının sesi olan Türk Eğitim Sendikasını Genel başkan İsmail KONCUK nezdinde tebrik eder bu haklı davalarında her zaman yanlarında olacağımızı ve elimizden gelen desteği sunacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz.
Kamudan Haber Sitesi Yönetimi