Bilindiği gibi Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği yaklaşık iki hafta önce çalışanlara verilmiş bulunmaktadır.
Ancak sendikamıza gelen bilgilere göre, bazı ilçelerde ödeneklerin hala verilmediği anlaşılmaktadır. Son olarak aldığımız bilgilere göre Aydın ili Karacasu İlçesi’nde de hazırlık ödeneklerinin henüz dağıtılmadığı görülmektedir. Ayrıca yaşanan bu gecikme durumu hakkında da çalışanlara yönelik bir yapılmış değildir.
Karacasu’da eğitimi idare edenler, farklı bir mevzuata mı tabidirler ki, genel uygulamaların dışında icraat sergilemektedirler? Hem de çalışanlara yönelik bir açıklama yapma ihtiyacı hissetmeden. Bu durumun kabul edilebilir bir tarafı yoktur.
Sendika olarak, bu konuda bakanlık nezdinde girişimde bulunacağımızı bildiriyor; Karacasu Kaymakamlığı’na da çağrıda bulunuyoruz: Bir an önce bu olumsuzluğun düzeltilmesi yolunda girişimde bulunulsun ve eğitim çalışanlarını süreç hakkında bilgilendirerek asılsız söylentilerin kamuoyu oluşturmasına müsaade edilmesin.
Öte yandan Erzurum ili Yakutiye ilçesinde de aynı durumun yaşandığı bilgilerine ulaşmış bulunuyoruz. Bu hususta da başvurumuzun olacağını hatırlatıyoruz.