Türk Eğitim-Sen’in açtığı dava üzerine Danıştay 8’inci Dairesi’nin Öğrenci Andı’nın okutulmasına yönelik karar vermesi gündemin ilk sıralarında yer almaya devam ediyor. Bazı arazlı çevreler dışında toplumumuzun büyük çoğunluğunun tam destek verdiği Öğrenci Andı öğrencilere yeniden armağan edilmeyi bekliyor.
Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen hashtagiyle 19.10.2018 tarihinde saat 21:00’da twitter’da kampanya başlattı. Kısa sürede binlerce twit atılan çalışmamız Türkiye gündeminde birinci sıraya oturdu. Milli kimliğimize düşmanlık besleyen bazı mihraklara inat; vatan, bayrak, millet sevdalıları Andımızı twitter’da zirveye taşıdı.
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan da hashtag çalışmamızda etnik özürlü mihrakların kuru gürültüsüne pabuç bırakılmaması gerektiğini söyleyerek, “Rahatsızlığınız komaya dönüşse de okunacaktır” dedi.
Genel Başkan şu twitleri attı:
“Etnik özürlü mihrakların kuru gürültüsüne pabuç bırakılmamalı, Türk milletinin talebi ve Danıştay’ın kararı doğrultusunda öğrencilerimize armağan edilmelidir.
Öğrenci Andı konusunda etnik ayrılıkçı terör örgütü PKK ve yandaşlarından dahi daha önce ve daha hararetle rahatsızlığını ifade edenlere kamu çalışanları dersini verecektir.
Rahatsızlığınız komaya dönüşse de okunacaktır. Etnik bölücülerin ve gayri milli rüzgarların etkisinden sıyrılın artık! TÜRK bir etnik tanımlama değil, bir MİLLİ KİMLİK ifadesidir. okunacak; çocuklarımız yine her sabah NE MUTLU TÜRKÜM diyecek.
İşte 2009’da Öğrenci Andı’nın kaldırılması için açılan davaya gönderilen MEB savunması. Bugün biz ne diyorsak aynısını dile getirmiş. Milli Eğitim Bakanı kim? AKP’li Nimet Çubukçu. Ne değişti peki? Çok şey istemiyoruz; Nimet Hanım ne demişse aynısını söylüyoruz. Ne eksik, ne fazla.
Öğrenci Andı “ayrıştırıyor” muş (?) Çok doğru! Andımız, memleketseverler ile fikri ve zikri başka sevdalardan beslenenleri çok iyi ayrıştırıyor… Adeta bir turnusol kağıdı gibi..!”