27 Aralık 2009 tarihinde Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Güzel sanatlar ve Spor Liseleri ile her türdeki Anadolu Liselerine öğretmen alımı için gerçekleştirilecek sınava başvurular 1 Aralık 2009 tarihi itibari ile başlamıştır. Öğretmenlerimizden, başvuru işlemleri hakkında sorunlar olduğuna dair çok sayıda aldığımız şikayetler üzerine Bakanlığa resmi bir yazı göndermiş bulunmaktayız.
Yazımızda 2008 yılı sınavını kazanan öğretmenlerimizin bu kazanımlarını kaybetmemeleri için Bakanlığın daha önce söz verdiği Yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yeni Yönetmeliğin en kısa sürede yürürlüğe girmesi gerektiğini belirttik. Sorunların en kısa sürede çözülerek öğretmenlerimizin hiçbir sıkıntı yaşamadan başvuru işlemlerini tamamlamaları ve sınava girmelerini arzu etmekteyiz.