MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı ve beraberindeki heyet Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette gündeme ilişkin ve kamu çalışanlarının sıkıntıları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Genel Başkan özellikle liyakat konusuna dikkat çekerek, kamu çalışanlarının sıkıntılarını dile getirdi. Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınması, 3600 ek gösterge ve emeklilikte yaşa takıların sorunları önemli gündem maddeleri idi. Görüşmede, kamu çalışanların yaşadığı sendikal baskıya da vurgu yapan Genel Başkan Talip Geylan, “Kamuda ehliyet, liyakat ve tecrübenin arka plana atılarak; yandaşlığın, sendikal tercihlerin esas alınması çok arazlı bir durumdur. Kamuda var olan bu tarafgir yaklaşımlardan vazgeçilmesi, işin ehline verilmesi kalitenin, verimin artması bakımından çok önemlidir” dedi.
Kaşlı da, sendikalar ile işbirliğine önem verdiklerini kaydetti. MHP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde verdiği ek gösterge teklifinin değerlendirildiğini de belirten Kaşlı, “MHP olarak kamu çalışanlarının sıkıntılarına sahip çıkıyoruz. Bu noktada sendikaların desteği bizim için çok önemlidir” dedi.