Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Genel Başkan Talip Geylan mesajında Türk İslam coğrafyasının Kurban Bayramı’nı kutlayarak,
“Mübarek bayram günlerinin ülkemizin güçlü yarınlarına, Türk İslam coğrafyasının huzur ve sükunetine vesile olması içim yüce Rabbime dua ediyorum.” dedi.
Genel Başkan mesajında şu ifadelere yer verdi:
Bayramlar bir kucaklaşma vesilesidir. Bu vesileyle kutlu bayram günlerinin milletimizin birlik ve beraberliğinin pekiştiği, başta terör belası olmak üzere toplumsal sorunlarımızın çözüldüğü, bölgemizdeki çatışma ve karışıklığın nihayete erdiği yarınların başlangıcı olmasını diliyorum.
Ayrıca Doğu Türkistanlı soydaşlarımız başta olmak üzere, dünyanın dört bir yanında eziyet ve baskı altında yaşayan tüm mazlumların felahına başlangıç olmasını niyaz ediyorum.
Milletçe, sıhhat ve huzur içerisinde daha nice güzel günlere kavuşmamız temennisiyle, Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum.”