Türk Eğitim-Sen Merkez Kadın Komisyonu, Ankara Şubeleri Kadın Komisyonu Üyeleri ve kadın üyelerimiz Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle 15 Mart 2019 tarihinde Keçiören’deki Güçsüzler Yurdu’nu ziyaret etti.
Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes Işık önderliğinde yapılan ziyarette huzurevinde kalan yaşlılarımızla uzun uzun sohbet edildi, duygusal anlar yaşandı. Genel Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes Işık, “Varlıklarıyla hayatımıza büyük ama çok büyük bir anlam katan yaşlılarımız. Türk Eğitim Sen olarak her yıl olduğu gibi bu yılda güçsüzler yurdunu ziyarete geldik. Bizler, sizleri görmediğimiz zaman özlüyoruz. Geçmişten günümüze bir köprüsünüz. Aslında bütün gençlerimizin sizlerden öğreneceği o kadar şey var ki, keşke her gün gelebilsek, sizlerle daha çok sohbet edip, tecrübelerinizden yararlansak. Hepinizin ellerinden öpüyorum. İstekleriniz olursa bizlere lütfen iletin. Türk Eğitim-Sen olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. ”dedi.
Merkez Kadın Komisyonu’nun ziyareti hediye takdimi ile son buldu. Kadın üyelerimiz yaşlılarımızın ellerinden öperken; onlara sağlıklı, hayırlı, uzun ömürler diledi.
Huzur evinde kalan yaşlılarımız ise, Türk Eğitim Sen’in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.