Genel Başkan İsmail KONCUK ve beraberinde Genel Sekreter Musa AKKAŞ, Genel Mali Sekreter Seyit Ali KAPLAN, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri M.Yaşar ŞAHİNDOĞAN ve Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami ÖZDEMİR ile birlikte İzmir’de bir dizi alan çalışmasında bulundu.
Türk Eğitim –Sen İzmir Şube Başkanları; Selim SARI, Adnan SARISAYIN Ahmet Coşkun ERGİN ve Necdet BALPINAR ile birlikte İzmir Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ragıp ÜYE’ yi ziyaret eden Genel Başkan ve Genel Merkez Yöneticileri daha sonra Milli Eğitim bünyesinde bulunan personelleri ziyaret ederek sorunlarını dinledi.
Buca, Gaziemir, Menemen, Aliağa, Urla ve Ege Üniversitesinde Kurum Yöneticileri ve Eğitim çalışanlarıyla bir araya gelen heyet, eğitim çalışanlarının sorunlarını dinleyerek Genel Merkez olarak yapılan çalışmaları anlattı.
19 Mart Cuma Günü Konak Hasan Sağlam Öğretmen Evi’nde 200 kişinin katıldığı yemekli toplantıda Şube Başkanları,İlçe Temsilcileri ve İşyeri temsilcileri hazır bulundu.Ayrıca bu toplantıya Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Nebi YAY, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı bazı Şube Başkanları ve Türk İmar-Sen Genel Başkan’ı,Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı,Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı ve Türk-Kültür Sanat-Sen Genel Başkanı da katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkan İsmail KONCUK , yaşadığımız süreç içerisinde kamu çalışanlarının kendilerine hazırlanan tuzağın farkında olmadıklarını,mevcut hükümetin güvencesiz iş istihdamını kabul ettirmek için çalışanlara baskı yaptığını, 657 sayılı devlet memurları kanununa tabi olan arkadaşlarımızın yarınlarının garantisinin olmadığını belirterek bu haksız uygulamalara ‘DUR’ denmesi gerektiğini söyledi.
13 Mart Ankara Sıhhiye ‘de 15Bin kişinin katılımıyla yapmış olduğumuz mitingin, eğitim çalışanlarının ne kadar sıkıntıda olduğunun ve sorunlarının çözümü noktasında tek güvencelerinin Türk Eğitim-Sen olduğunun bir göstergesiydi dedi.
İzmir’de Türk Eğitim Sen’i ve Türkiye Kamu Sen’i 1.sendika yapacak bir potansiyelin olduğunu belirten Genel Başkan KONCUK 20 Mart’ta Konak Meydanı’nda gücümüzü ortaya koyalım ve İzmir’den Anadolu’ya ‘kuralsız ve güvencesiz çalışmaya hayır diye haykıralım’ diyerek yapılacak mitinge destek istedi. Türkiye Kamu-Sen’in çok az bir üye ile kaybettiği yetkinin bu yıl mutlaka alınması gerektiğini dile getiren Genel Başkan, federasyonlarımızın ve şubelerimizin mutlaka birbirlerine destek vermesi gerektiğini söyledi.