Artvin’in Borçka İlçesinde, kadrosu Anadolu Lisesinde öğretmen, branşı meslek dersi öğretmeni olan Hayrettin KAHYA adlı şahıs, hem Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde şube müdürü olarak, hem de Borçka İlçesi Cumhuriyet İlköğretim Okulu müdür vekili olarak görevlendirilmiştir. Cumhuriyet İlköğretim Okulunda görev yapan iki müdür yardımcısı dururken, müdür vekili olarak kadrosu başka okulda bulunan bu şahsın görevlendirilmesi ve bu görevin yanı sıra şube müdür vekilliği görevinin de kendisine verilmesi oldukça düşündürücüdür. Bu sebeple, Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa ve Artvin Valiliğine yazı göndererek, yapılan işlemlerin yasal dayanak ve gerekçelerinin tarafımıza bildirilmesini talep ettik.