Bolu İl Milli Eğitim Müdür Yusuf Cengiz, 16.06.2016 tarihinde Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan okul müdürleri toplantısında okullarda 10. Yıl Marşı’nın çalınmaması talimatını verdikten sonra, ertesi gün katılmış olduğu karne töreninde ise basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, yasaklama kararının doğru olduğunu bir kez daha vurguladıktan sonra "Okullarda 10'uncu Yıl Marşı'nın çalınmamasını söyledim. Artık 10'uncu Yıl Marşı mı kaldı? 2023'de 100'üncü yıl marşını yazacağız." şeklinde ifadeler kullanmak suretiyle Cumhuriyetin ve Türk Milleti’nin temel değerlerini ayaklar altına almıştır. İlgili hususa ilişkin Bolu İl Milli Eğitim Müdürü hakkında hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, görevi kötüye kullanma, Türklüğü, Cumhuriyeti, Devletin kurum ve organlarını aşağılama ve Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret etme veya sövme fiillerini işlediğinden dolayı suç duyurusunda bulunulmuş, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı’na Bolu İl Milli Eğitim Müdürünün derhal görevden alınarak, kendisi hakkında gerekli idari ve hukuki soruşturmanın başlatılması kapsamında başvuruda bulunulmuştur. Unutulmamalıdır ki, Kamu yönetimine yön veren Devlet makamları, ruh ve fikir dünyası karanlık olan kişilerin heveslerini tatmin edeceği yerler değildir.
MEB’e yazdığımız yazı için tıklayınız
İlgili Suç Duyurusu için tıklayınız